Eski şehrin duvarlarına ABD-İsrail bayrakları yansıtıldı

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs kararını sevinçle karşılayan İsrailliler, Kudüste'ki Eski Şehrin duvarlarına ABD-İsrail bayrakları yansıttı.ABD Başkanı Donald Trump'ın...

07 Aralık 2017 - 11:30 - Güncelleme: 07 Aralık 2017 - 11:46

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs kararını sevinçle karşılayan İsrailliler, Kudüste'ki Eski Şehrin duvarlarına ABD-İsrail bayrakları yansıttı.
ABD Başkanı Donald Trump'ın dün akşam saatlerinde Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak resmen tanıyan bir beyanname imzalaması veTel Aviv'de bulunan Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyacağını açıklaması İsrailliler tarafından sevinçle karşılandı. Kudüs'teki Eski Kent'in duvarına projektörler yardımıyla ABD-İsrail bayrakları yansıtıldı.
ABD Başkanı Donald Trump dün akşam saatlerinde yaptığı açıklamada, "Bugün verdiğimiz kararla Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyoruz. Bu sadece gerçekleri kabul etmektir. Bu yapılması gereken bir şeydir. İşte bu sebeple de Dışişleri Bakanlığına Tel Aviv'deki ABD büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınması hazırlıklarına başlaması talimatını veriyorum" diye konuştu.
Öte yandan, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararı Filistin'in Ramallah ve Gazze şehrinde gösterilere neden oldu. Gazze şeridindeki binlerce Filistinli, ABD'nin kararını protesto ediyor. Filistinliler, ABD'yi kınayan pankartlar taşıyarak ABD'nin kararına karşı slogan attı. Göstericiler, ABD ve İsrail bayrakları ile Trump'ın posterlerini yakarak karara tepkilerini gösterdi. Ramallah'ta ise sokaklara inen Filistinliler, ellerindeki Filistin bayraklarıyla karara tepkilerini gösterdi.

Kaynak: İHA
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Oltu, Kudüs için tek yürek oldu
Oltu, Kudüs için tek yürek oldu
Akyazı Belediyesi Bilgi ve Kültür evi'nde çok önemli veli toplantısı
Akyazı Belediyesi Bilgi ve Kültür evi'nde çok önemli veli...